Neretai tėvai susiduria su problema, jog jų vaikai nenori valgyti vieno ar kito patiekalo. Vienas iš geriausių būdų paskatinti vaikus valgyti sveiką, namuose gamintą maistą – įtraukti juos į maisto gamybos procesą. Tačiau ką daryti, kad vaikai susidomėtų ir televizorių ar žaidimą kompiuteriu iškeistų į maisto gamybą?

 

Gaminimas kartu su vaikais turi ne tik trumpalaikės naudos ir gali paskatinti vaiką noriai valgyti namuose gamintą, sveiką  maistą. Su tėvais praleistas laikas virtuvėje ir galimybė prisidėti prie maisto gamybos padeda ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi, moko laikytis taisyklių, be to, išmokę gaminti, vaikai šiuos įgūdžius tikrai pritaikys ateityje, pradėję savarankišką gyvenimą.

 

10 taisyklių, kuriomis patartina vadovautis, gaminant kartu su vaiku:

  1. Nusiteikite ilgam procesui. Būkite kantrūs, gaminimas su vaikais užtruks ilgiau nei įprastai.
  2. Pasirinkite tinkamą laiką. Gaminimui su vaikais rinkitės rytą arba dienos metą, kuomet vaikai yra išsimiegoję ir turi daug energijos.
  3. Nusiteikite betvarkei. Virtuvė po gaminimo su vaikais gali atrodyti kaip po karo. Bet būtinai įtraukite juos į tvarkymą, kad suprastų, jog maisto gamyboje yra ir tokia dalis.
  4. Įtraukite į gamybą nuo pradžių. Papasakokite, ką gaminsite, ir atsivedę juos į parduotuvę leiskite iš lentynų imti reikiamus produktus.
  5. Užtikrinkite saugumą. Prieš pradėdami gaminti, būtinai vaikus supažindinkite su prietaisais, prie kurių griežtai negalima liestis.
  6. Sukurkite tinkamą atmosferą. Uždėkite vaikišką prijuostę ir paruoškite patogią gaminimo vietą.
  7. Pasitikėkite vaikais. Duokite jiems atlikti įvairius paprastus, o vėliau ir sudėtingesnius darbus – nuo patiekalų puošimo, svėrimo, lupimo (pvz., bananų), maišymo, daržovių plovimo, plėšymo, iki pjaustymo su neaštriu peiliu.
  8. Gaminkite žaismingai. Kurdami ir pasakodami kokią nors žaismingą gaminimo istoriją vaikus labiau sudominsite, įtrauksite.
  9. Tobulinkite žinias. Gaminant kartu su vaikais tuo pačiu galima tobulinti kitus jų įgūdžius – spalvų atpažinimo, skaičiavimo ir pan.
  10. Valgykite kartu. Būtinai valgykite su vaiku tai, ką kartu pagaminote. Vaikai yra labiau linkę valgyti tą maistą, prie kurio pagaminimo patys prisidėjo.

Leave your comment

Related posts